Jak dodawać produkty do sklepu internetowego Virtuemart w Joomla

Poniżej kolejna już instrukcja – jak dodawać produkty i zmieniać ustawienia sklepu internetowego (metody płatności i wysyłki, kategorie produktów) wykonanego w CMS Joomla za pomocą komponentu Virtuemart.

Dodanie nowego produktu do sklepu internetowego Virtuemart

 1. Po zalogowaniu do CMS Joomla wybieramy z menu u góry po prawej: VirtuemartProdukty, a następnie zielony przycisk „Utwórz„, po czym należy wpisać nazwę produktu i wybrać kategorię, do której produkt zostanie dodany.
 2. Następnie niżej należy wpisać cenę zakupu (wytworzenia produktu) w Euro, po czym poniżej wybieramy przycisk „Dodaj nową cenę” i wpisujemy cenę w innej walucie np. w złotówkach, jeśli taka jest ustawiona na stronie i wybieramy walutę np. PLN zamiast Euro.
 3. Przechodzimy u góry do kolejnej zakładki opis. Tutaj uzupełniamy opis produktu (opis zwięzły uzupełniamy tylko jeśli na startowej stronie z produktami mają pojawiać się opisy…
 4. Kolejna zakładka „Status produktu” – wpisujemy ile produktów jest w magazynie. Jeśli wszystkie produkty z magazynu zostaną zamówione, to dany produkt zniknie ze strony.
 5. W kolejnej zakładce „Waga i wymiary” wpisujemy wagę lub wymiary produktów. Jest to ważne jeśli w sklepie będą produkty, dla których będzie różna cena wysyłki.
 6. W zakładce „Zdjęcia produktu” wgrywamy jedno zdjęcie lub zdjęcia produktów które będą dodawane na stronie (na dole zaznaczamy opcję „Czynność podczas zapisywania zmian” -„Wgraj” i przyciskiem wczytujemy pliki zdjęć produktu). Zdjęcia powinny być wcześniej przygotowane zmniejszone do rozmiaru kilkuset pikseli np. 900 na 600 pikseli.
 7. Zapisujemy produkt – zielony przycisk „Zapisz„.
 8. U góry po lewej stornie wybieramy zamiast „Polski PL” kolejne wersje językowe produktu np. angielską, wpisujemy nazwę produktu i opis, po czym znów zapisujemy, i tak robimy dla każdej wersji językowej.
 9. Na koniec po uzupełnieniu wszystkich wersji językowych klikamy „Zapisz i zamknij„.

Zmiana metod wysyłki i płatności w sklepie Virtuemart

 1. Po lewej stronie w zakładce „Sklep” możemy zmienić metody wysyłki. Dla każdej metody można ustawić cenę, można także w tym miejscu, ale w zakładce „konfiguracja” ustalić dolna i górną granicę wagi, przy innej cenie wysyłki dla cięższych lub lżejszych produktów.
 2. W tym samym miejscu możemy tez zmienić metody płatności.

Sprawdzenie statusu zamówień w sklepie Virtuemart

Po wejściu w komponent „Virtuemart” wybieramy po lewej zakładkę „Sprzedaż” – „Zamówienia„. W tym miejscu będą się pojawiały wszystkie informacje o zamówionych produktach, zarówno opłaconych jak i nieopłaconych.

Więcej informacji o zmianie wyglądu sklepu, zmianie kategorii w sklepie, czy dodaniu producentów już wkrótce…

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *