Instrukcja wprowadzania zmian na stronie w CMS WordPress

Poniżej instrukcja w jaki sposób można samodzielnie zmieniać treści i zdjęcia na stronie internetowej. Instrukcja dla każdego, jak zmieniać materiały na stronie internetowej w prosty sposób jak w programie Word.

Czy edycja strony internetowej przez osobę, która nie zna tajników tworzenia strony www jest możliwa? Oczywiście. W systemie CMS WordPress lub CMS Joomla, każdy może samodzielnie wprowadzać zmiany na swojej stronie internetowej bez szukania pomocy u informatyka. Zmiany wprowadzane są w edytorze, w prosty sposób jak w programie Word.

Poniżej przedstawiamy krótką, darmową instrukcję związaną z najważniejszymi zmianami na stronie internetowej – jak samodzielnie zmienić treści i zdjęcia na stronie www. Mamy nadzieję, że ta informacja przyda się każdemu, kto wprowadza zmiany na stronie internetowej wyposażonej w system do zarządzania treścią CMS WordPress. 

Instrukcja zmiany treści na stronie w systemie do edycji CMS WordPress

Edycja strony (zakładki) np. „Oferta” (strony, która już jest w menu):

 1. Logowanie na stronie www.adres-twojej-strony.pl/wp-admin
  czyli po prostu wejdź na swoją stronę i dopisz na końcu /wp-admin
 2. Wpisujemy otrzymane od informatyka: login i hasło.
 3. Wchodzimy w opcję „Strony” (po lewej stornie w menu) i klikamy tytuł strony , który chcemy!
 4. Podobnie można zmieniać „Wpisy„.
 5. Po najechaniu na odpowiedni moduł pojawi się zielony pasek, na którym należy kliknąć „ołówek„.
 6. Wprowadzamy zmiany jak w programie Word. Pogrubienie, pochylenie, zmiana wyrównania, koloru, czy rodzaju czcionki sprowadza sie do kliknięcia odpowiedniej ikony.
 7. Po poprawie trzeba go jeszcze ZAPISAĆ! (polecenie Save changes)
 8. Na końcu należy kliknąć opcję na niebieskim tle po prawej stronie u góry „Zaktualizuj„.

Dodanie lub usunięcie zdjęć w galerii zdjęć

 1. Po zalogowaniu jak powyżej włączamy stronę z galerią zdjęć, przeważnie nosi ona nazwę „galeria zdjęć„.
 2. Tam klikamy zielony ołówek z dziale „Image Gallery„.
 3. Aby usunąć zdjęcie wystarczy na nie najechać i kliknąć czerwony przycisk „x„. Aby dodać zdjęcie, należy kliknąć zielony plus „+„znajdujący się na końcu zdjęć.
 4. Następnie należy kliknąć na środku przycisk „Dodaj pliki”, poszukać odpowiednich zdjęć na komputerze i wstawić do galerii, klikając potem na dole po prawej przycisk na niebieskim tle „Dodaj obrazki„.
 5. Na koniec należy zapisać (polecenie Save changes).
 6. Na końcu należy kliknąć opcję na niebieskim tle po prawej stronie u góry „Zaktualizuj„.

Należy pamiętać, że zdjęcia przed wczytaniem należy pomniejszyć do odpowiedniego rozmiaru (szerokość i wysokość – co najwyżej kilkaset pikseli)! Najlepiej zrobić to w programie Microsoft Office Picture Manager.

Dodanie produktów w sklepie Woocomerce w WordPress

 1. Po zalogowaniu należy wejść w „Produkty” – „Wszystkie produkty” i kliknąć na górze przycisk „Dodaj nowy”. (Można tez powielić istniejący produkt, jeśli nowy produkt będzie zawierał podobne informacje. Należy wtedy przy istniejącym produkcie kliknąć przycisk „Powiel” – wtedy pojawi się kopia danego produktu, która można zmienić na nowy produkt.)
 2. Należy uzupełnić tytuł (a przy powielaniu jeszcze poniżej kliknąć „edytuj”, i wstawić tytuł do działu „bezpośredni odnośnik”), wstawić treść, cenę i krótki opis, i potem po prawej stronie uzupełnić obrazek produktu i galerię produktu.
 3. Na koniec używamy przycisku „Zaktualizuj„.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *