Google Trends – czyli jakich słów używać na stronie www?

Czym jest usługa Google Trends? Jest o narzędzie, w którym można znaleźć informacje na temat najpopularniejszych, najczęściej wpisywanych słów w wyszukiwarce Google. Może ono tez służyć pomocą przy tworzeniu treści i tekstów na stronę internetową.

Jak wykorzystać Google Trends do przygotowania tekstów na stronę?

Google Trends to narzędzie zawierające statystyki zapytań w najpopularniejszej wyszukiwarce. Jeśli będzie onowłaściwie wykorzystane, może okazać się bardzo pomocne przy:

  • przygotowywaniu tekstów, nagłówków i tytułów na stronę internetową,
  • przygotowywaniu słów kluczowych dla poszczególnych zakładek,
  • tworzeniu opisów produktów, usług, czy oferty.

Wystarczy wejść na stronę Google Trends, wpisać słowa kluczowe, na które ma być wyszukiwana strona www, a otrzymamy w ten sposób informacje:

  • na temat każdego kraju i w każdym języku
  • jakie jest zainteresowanie danym tematem w określonym czasie, z podziałem na województwa,
  • jakie podobne tematy, zapytania (słowa kluczowe) możemy wykorzystać na stronie,
  • jakie słowa zyskują na popularności,
  • jakie zapytania występują sezonowo, a jakie cały rok.

W Google Trends można porównać dwa wyrażenia, można sprawdzić, które występuje częściej w danym czasie. Można sprawdzić wyniki lokalne np. tylko z jednego województwa. Można też sprawdzić pomysł na biznes – czyli czy np. dana usługa jest często wyszukiwana w Internecie

Jedno narzędzie, a wiele możliwości> Można je wykorzystać przygotowując teksty na stronę internetową. Polecam wejść na stronę i wpisać kilka słów, czy wyrażeń. Google Trends na pewno Was zaskoczy.

Ranking najpopularniejszych zapytań w Google 2020

W Google Trends można też sprawdzić statystyki zapytań. Mogą to być bieżące zapytania, statystyki z danego dnia, czy całego roku. I np. dla ciekawych świata polecam sprawdzić ranking najpopularniejszych zapytań w Google 2020. Oczywiście tematem numer jeden będzie pandemia i koronawirus, ale są też ciekawe perełki.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *