Taniomania minimalizm oszczędzanie czyli wydaj mniej, zarabiaj więcej

Szukasz sposobu na zarobienie pieniędzy w Internecie? Potrzebujesz szybko gotówki bez chwilówki? Chciałbyś wreszcie wydawać mniej niż zarabiasz? A może szukasz takiego źródła dochodu, żeby nie pracować na etacie?

Taniomania – czyli szukaj zniżki, szukaj zniżki!!!

Potrzebujesz kupić coś taniej? Szukasz produktu, ale jego ceny Ci nie odpowiadają? W Internecie można znaleźć mnóstwo stron, gdzie można porównać ceny danego produktu na różnych portalach i znaleźć ten sam produkt w sprzedaży w różnych cenach. Stron typu: porównywarka, rankomat, taniomania, ceneo, skąpiec, nokaut, czy okazje powstaje coraz więcej. Można bez problemu znaleźć produkt w cenie o wiele niższej niż ta na metce w sklepie.

Minimalizm – czy czy naprawdę muszę to wszystko kupować?

Właściwie na całym blogu widać minimalizm, czyli filozofię polegającą na tym, aby zastanowić się i ograniczyć liczbę przedmiotów, które tak naprawdę potrzebujemy w życiu i które dają nam szczęście. Minimalistyczne życie oznacza tak naprawdę skupienie się na tym co ważne, i odgrodzenie grubym murem od tych wszystkich informacji, reklam, promocji, które cały czas atakują nas różnymi produktami i usługami, które ponoć są nam niezbędne do życia jak tlen. Minimalizm kieruje się zasadą, że lepiej korzystać z życia niż posiadać, lepiej ograniczyć liczbę przedmiotów, i spakować do plecaka życia tylko to, czego tak naprawdę potrzebujemy. Bo czasami więcej radości może sprawić jedna mała rzecz niż tysiące dużych.

Oszczędzanie – czyli czy nie pisałem już o tym wyżej?

Oszczędzanie to zupełnie inna droga niż minimalizm, choć dla niektórych niezaznajomionych z tematem może oznaczać to samo. W minimalizmie nie chodzi o to, żeby odrzucać wszelkie zachcianki, czy produkty, ale żeby korzystać z nich z rozwagą i namysłem, natomiast oszczędzanie jest po prostu odłożeniem pieniędzy na przyszłość, odłożeniem zakupu w czasie lub rezygnacją z zakupu. Bo np. jeśli kupimy mieszkanie na kredyt, to tak naprawdę wydamy dwa razy więcej niż gdybyśmy sami oszczędzali i kupili mieszkanie dopiero po odłożeniu odpowiedniej kwoty. Choć oszczędzanie, czy to pieniędzy, wody, jedzenia, energii, czy innych zasobów samo w sobie może być sposobem na życie, to dla wielu jest to umiejętność, której nie potrafią opanować.

Czy można wydawać więcej niż się zarabia?

Powyższe proste sposoby na to, nie wpaść w pułapkę kupowania, bo kiedy wydaje się więcej pieniędzy niż się zarabia, to w dłuższym okresie czasu może stanowić poważny problem. Choć czasami wydaje się, że większość zarabia mniej, a wydaje więcej, to chyba jednak to nie działa u wszystkich. Jeśli ktoś zarabia 3000zł i wydaje wszystko, potem zarabia 5000zł i wydaje wszystko, 10.000zł i tez wydaje wszystko, to nawet jak będzie zarabiał milion, to też będzie potrafił wydać wszystko.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *