Po co mi blog skoro mam już stronę www? Z cyklu tanie blogowanie…

Zakładając stronę polecamy wszystkim założenie bloga, choćby w najprostszej formie. Po co mi blog? Co niby miałbym na nim pisać? Mam przecież stronę! Jak zainstalować CMS WordPress? Więcej informacji poniżej.

Na początku blogi służyły głównie do tego, do czego kiedyś używane były pamiętniki. Z biegiem czasu zmieniły się trochę priorytety blogów, które obecnie służą głównie do zarabiania pieniędzy w Internecie i do promowania firmowej strony internetowej.

Pomimo, że na blogu można zarobić i zaoszczędzić pieniądze wydawane na reklamę, to jednak większość firm nie decyduje się na taką formę promocji, czyli mało kto posiada bloga. Większość osób, które decydują się na stronę, uważają blogowanie za stratę czasu i niepotrzebną, dodatkową funkcję na stronie www.

Dlaczego warto mieć bloga firmowego?

Rolą bloga, czy to prywatnego, czy firmowego jest dotarcie do jak największej liczby użytkowników. Im więcej osób zgromadzimy w jednym miejscu dzięki ciekawym artykułom, porównaniom, zestawieniem, zdjęciom, filmom, tym więcej osób może trafić na naszą stronę internetową, czyli zakupić usługi, które oferuje firma. Za darmo można pozyskać klientów płacących za usługi i produkty, bez konieczności inwestycji w reklamę.

Coraz więcej blogów obecnie przynosi zysk na samym blogowaniu, czyli umieszczaniu reklam produktów i usług, współpracy ze znanymi markami, umieszczaniu artykułów sponsorowanych, programach partnerskich, afiliacji, czy promocji własnych produktów czy usług np. taniej książki czy tanich usług internetowych.

Blog – czyli tani sposób na pozycjonowanie i wysokie miejsce w wyszukiwarce

Mało osób wie, że za pomocą bloga można podnieść pozycję firmowej strony internetowej w wyszukiwarce Google. Zamiast płacić kilkaset złotych miesięcznie firmom pozycjonerskim można skorzystać z taniego i prostego sposobu na podwyższenie pozycji strony w wyszukiwarce Google, własnie poprzez prowadzenie bloga zawierającego artykuły powiązane z prowadzoną działalnością. Blogowanie jest tanie! Nic to nie kosztuje, poza czasem, który poświęcimy na to, aby raz w tygodniu napisać artykuł na blogu. W ten sposób w ciągu roku można przygotować ok. 50 artykułów. Bez płacenia za artykuły sponsorowane, linki w katalogach, optymalizację, czy pozycjonowanie strony. Wszystko można zrobić samodzielnie.

Co więcej, czas poświęcony na prowadzenie bloga może zwrócić się i to z nawiązką, nie tylko jeśli chodzi o nowych klientów, ale także o to, że nie będziesz musiał ciągle odpowiadać klientom na te same pytania, zaoszczędzisz czas na krótsze rozmowy telefoniczne i odpowiedzi mailowe, odsyłając klienta do odpowiedniego artykułu na blogu.

Tanie blogowanie, czyli darmowy sposób na reklamę w Internecie

Mając stronę internetową i hosting, nie trzeba nawet kupować dodatkowych usług hostingowych. Większość firm hostingowych oferuje możliwość automatycznego zainstalowania systemu CMS WordPress. Jest to platforma, która pozwala korzystać z szeregu narzędzi przydatnych przy tworzeniu bloga (wpisy, optymalizacja, systemy do udostępniania wpisów, komentarze).

Pisząc bloga, należy pamiętać o tym, aby:

  • zainstalować wtyczkę odpowiedzialną za SEO, czyli elementy, które są niezbędne dla wyszukiwarek internetowych i osiągnięcia wysokiej pozycji w Google,
  • aby uzupełniać możliwe wszystkie pola, które wyświetli nam system, czyli: tytuły, tagi, nagłówki, opisy obrazów, słowa kluczowe, opis meta description,
  • umieszczać na blogu wartościowe artykuły, które odwiedzający chętnie będą przeglądać, które pomogą im rozwiązać jakiś problem, pomogą poznać twoją firmę i świadczone przez nią usługi.

Dodatkowo pisząc bloga, umieszczając na nim ciekawe, interesujące i wartościowe artykuły, przedstawiasz się czytelnikowi, jako ekspert w danej dziedzinie, jako osoba znająca się na swoim fachu i godna zaufania. Klient, który ma wybrać:

  • skorzystać z firmy, która nie prowadzi bloga
  • albo skorzystać z usług firmy, która prowadzi bloga i pomogła mu znaleźć odpowiedzi na interesujące go pytania

wybierze firmę która posiada bloga.

Blog plus strona www to najlepsza metoda na promocję produktów, czy usług w Internecie, czy na kontach społecznościowych. Sama strona internetowa, to w obecnych czasach rozwoju mediów społecznościowych i usług internetowych trochę za mało, aby skutecznie walczyć o klienta.

Jeśli chciałbyś założyć tanią firmową stronę internetową lub zainstalować CMS WordPress, aby samodzielnie prowadzić bloga sprawdź: tanie strony internetowe cennik. Jeśli masz problem z samą instalacją systemu do zarządzania blogiem, napisz do mnie, a z pewnością pomogę, oczywiście tanio.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *